13: Charmed And Dangerous - podrobný obsah
Námět:
Monica Breen, Alison Schapker
Režie: Jon Pare

Zdroj chce definitivně zatočit s čarodějkami a zajde si k věštkyni pro radu, jak na ně. Věštkyně mu ukáže vizi, že i když se mu je podaří téměř zabít, bude přemožen a zničen, proto se rozhodne pro jiný postup- vydává se k zapečetěné svatyni, v níž dva strážci (anděl a ďábel) hlídají nejmocnější sílu propasti- takovou, která do sebe dokáže absorbovat všechny ostatní síly, ať jsou dobré či zlé. Anděla zabije a ďábla donutí, aby mu sloužil, pak do něj nasaje část síly a vyšle jej do Halliwellovic domu.
Mezitím má Phoebe předtuchu v níž vidí, jak na Cola útočí démon s půlkou tváře a jak jí Cole vysvětlí, oním démonem je samotný Zdroj, který byl takto zmrzačen před dávnými časy a jen ti nejsilnější a nejmocnější démoni vědí, jak skutečně vypadá. Cole je už jen člověk a tak je jim jasné, že s tohoto setkání asi neodejde živý, ale ne každá Phoebina předtucha se do puntíku vyplní a někdy to není tak zlé, jak to v ní vypadá. Cole odchází za věštkyní, aby se poradil, jak Zdroj zastavit.
Piper něco dělá na půdě, když v tom je překvapena oním démonem, kterého vyslal zdroj, použije na něj své schopnosti, ale ty nefungují, tak jej nakonec musí zabít pomocí athame. Po démonově smrti se objeví jakoby obrys jeho těla složený z milionu malinkatých kousíčků, který se chvíli zmateně pohybuje a pak zmizí v zemi- Zdroj právě pohltil sílu, kterou na démona použila. Poté Zdroj opět vysílá dalšího nohsleda- světlokaze, na kterého rovněž použil sílu propasti. Světlokaz postřelí Lea a Paige na něj použije svoji moc, ale tu démou pouze vysaje a pomocí lektvaru jej musí zastavit Phoebe. Opět se objeví ony malinké částečky a odlétají s Paiginými schopnostmi ke Zdroji. Zdroj pomalu ale jistě sebral skoro všechny schopnosti, které sestry měly a připravuje se na jejich definitivní zničení, což mu nebude činit příliš velký problém, protože bez schopností jsou sestry prakticky bezbranné.
Mezitím se Cole od věštkyně dozvídá, že jedině on může sestrám pomoci a to tak, že se pomocí skříňky se silou propasti opět stane démonem a pohltí schopnosti Zdroje. Ten mezitím dorazí do Halliwellovic domu, kde jde po sestrách, ale Phoebe se ho podaří na chvíli zastavit, tím, že na něj použije jedinou schopnost, která jim ještě zbývá- levitaci kombinovanou s bojovými uměními. Zdroj se vzpamatuje a hodí po ní ohnivou kouli, ale v tom se objeví Cole a skočí jí do cesty, kouli vykryje a nezraněn začne na zdroj útočit pomocí svých vlastních fireballů. Zdroj se pod jejich náporem svalí a není schopen jakéhokoliv protiútoku, takže sestry mají dostatek času na to aby přečetli kouzlo, kterým Zdroj definitivně zničí. Cole pak jde odevzdat své síly zpět a Phoebe s věštkyní přečtou zaříkávadlo na truhle ve které je umístěna síla propasti a ta se vrací zpět tam, kde celá staletí odpočívala. Paige běží rychle k Leovi, uchopí jeho ruce a pomůže ho uzdravit.
Na závěr se Cole sejde s Phoebe a obejmou se, Cole přitom otevře oči a v nich šlehají pekelné plameny...

Další obrázky: Zatím nic

 

Obrázky převzaty z The Charmed World